Kam vyrazit na Halloween v Praze

22. října 2012


Příští neděli je Halloween. I když se tento svátek slaví hlavně v USA, malé střípky už se dostaly i k nám. Mezi kosmetickými blogerkami nyní propukla mánie, co si namalovat na obličej. A když už si dáte práci s  líčením, byla by škoda se v něm neukázat. 


CO JE VLASTNĚ HALLOWEEN?


Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu  Název vznikl zkrácením anglického „All-Hallows-eve“,tedy „Předvečer Všech svatých“.
Tradičními znaky jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, zvané Jack-o'-lantern, dále čarodějky, duchové atd. Typickými barvami jsou černá a oranžová.

KAM VYRAZIT?  

- tři kluby, dva dny a jen jedno vstupné. To je heslo letošního ročníku


- promítání filmů s hororovou tématikou. V kostýmu vstup zdarma ( jinak 60,-Kč)
- SaSaZu nezklamalo a vzalo to v trošku větším stylu. Ne pouze jeden den, ale celý víkend ( vstupné od 199,- do 1.100,-Kč)- speciální program, který vytvoří Bruno Ferrari ( vstupné od 150,-Kč)

- pražský klub se podle všeho promění ve strašidelný hrad. No toto :-)můžete si zkusit vyřezat dýni nebo si opéct buřty na velkém ohni

Botanická zahrada uspořádala již 8. ročník této akce. Celý den bude zakončen Halloweenským průvodem, který začne v 19:30

- vystoupí kapela Povětroň ( vstupné 250,-Kč)

LÍČENÍ

Naprosto milujeme Lou. Její líčení naleznete zde.

A další tipy zde.
Okomentovat

jsme na instagramu 🖤

© Andrea Tengler. Design by FCD.