DIY / obrázky z čísel

19. dubna 2017

Při hledání inspirace pro Richarda jsem natrefila na aktivitu - malování z čísel. Aktuálně pro něj není lepší kombinace, která by ho mohla více nadchnout. Richard totiž v posledních týdnech miluje počítání a když k tomu přidáme kreslení byla to skvělá volba.

Mezi jeho nejoblíbenější patří číslo 4 (protože bydlíme ve 4. patře) a 1 (protože jezdíme jedničkou do školky). Obrázky jsme záměrně kreslili dvojbarevně, aby jste mohli vidět co se dokresluje. Modrá je vždy původní číslo, červenou poté dokreslený zbytek obrázku.

diy numbersZ jedničky jsme nakreslili lodičku. Začněte plachtou, pak dokreslete okýnka, komín a nakonec mráček z komínu.

Z dvojky je ptáček, nebo spíše labuť. Dokreslete tělo, nožky, zobáček a oči a máte hotovo.

diy numbers


diy numbers

diy numbers

Trojka je skvělá k vytvoření zajíčka. Začněte dokreslením tělíčka, pokračujte ocáskem, nožičkama, očima a nakonec dokreslete uši a oči.diy numbers

Čtyřka se nám tak úplně nepovedla, ale je to ptáček. Máme ho nějakého hranatého. Věřím, že se Vám povede líp ;-).Poslední je pětka, ze které Vám na konci vyskočí klokan. Začněte od hlavy, pokračujte tělem. Potom dokreslete nohy, ruce, ocas, uši a nakonec oči a čumáček.
Děti si pak výsledné obrázky můžou vybarvit. Pokud jsou děti zručné, můžou Vám s kreslením pomáhat. Tím si procvičí i psaní čísel.
Máte tip na nějakou jinou aktivitu k procvičování čísel? Budu moc ráda za další inspiraci :-)

4 komentáře

jsme na instagramu 🖤

© Andrea Tengler. Design by FCD.