FOCENÍ | JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

29. října 2018


Leden, venku zima, sníh a já s vizážistkou a "modelkou". Lidi si klepali na čelo a smáli se a my se smáli taky 🙂 Moje první focení. Bavilo mě to… Trénovala jsem na lidech, dětech, fotila svatby a myslela si, že je to směr, kterým půjdu. Po nocích jsem se učila retušovat pleť a prodlužovat vlasy a během uspávání Richarda poslouchala tutorialy a četla knihy, jak fotit.

ZPÁTKY DO MINULOSTI... Tímto článkem bych zároveň chtěla poděkovat Katce Kloučkové, které byla na začátku a pak ještě dlouho vedle mě! ❤️ Díky ní jsem toho hodně vyzkoušela, díky ní jsem se toho hodně naučila. Byli jsme si oporou v dobrém i zlém... Naše cesty se časem rozdělili, a já pevně doufám, že se jednou zase sejdou... 🙏 Na Katčinu práci se určitě podívejte, protože zrovna teď natáčí film! Jsem na Tebe moc pyšná! A děkuji!

FOTOŠKODA FEST
ÚPLNĚ PRVNÍ FOCENÍ - TO LOGO TAM? 😁
JEDNO Z DALŠÍCH FOCENÍ
TAHLE FOTKA SE UMÍSTILA I V JEDNÉ SOUTĚŽI... KUPODIVU 🙂

KONEC A NÁVRAT

Měla jsem spoustu energie a nápadů… A tak jsem kromě čtení knížek, koukání na videa šla i na svůj první FotoŠkoda fest. Obešla jsem všechny přednášky i workshopy a zapisovala si dopodrobna všechno co říkali. A přemýšlela o tom, jaké to asi je, sedět na té druhé straně…

A pak jsem nastoupila do práce. Už nebyl čas na nic, ani na focení. Z práce jsem běžela pro Rikiho a chtěla jsem se věnovat jemu. Focení jsem odsunula na druhou kolej, bylo mi to líto, ale nedalo se nic dělat. Věděla jsem, že by mě neuživilo, zároveň jsem v té době už cítila, že děti ani rodiny fotit nechci.

PRVNÍ FOCENÍ V ATELIÉRU S PROFI MODELKOU 
PRVNÍ FOCENÍ V ATELIÉRU S PROFI MODELKOU

OSUD NEBO NĚCO JINÉHO?

Nevěřím na náhody, možná věřím trošku na osud. V tomhle případě tomu tak nějak vlastně bylo. V září jsem odešla z práce… skočila jsem do toho rovnýma nohama. Neměla jsem žádné trvalé nabídky, i tak jsem se ale rozhodla, že to vyzkouším.

První 2 měsíce jsem strávila v depresi, nic nebylo tak jsem si to představovala (o tom jsme si mohli přečíst tady). A pak se to rozjelo… tak nějak samo, bez mého přičinění. Najednou tady bylo spoustu věcí, spoutu nabídek a spoustu možností. A v listopadu přišlo něco o čem jsem tehdy, na tom sněhu ani nesnila… Spolupráce s Nikonem. Po naší první schůzce jsem se doma rozbřečela radostí, nemohla jsem tomu uvěřit. Nikomu jsem o tom neřekla, bála jsem se jak to celé dopadne. Když mi domů dorazil první foťák s objetivy, břečela jsem znovu 😁

FOTOŠKODA FEST A JÁ NA DRUHÉ STRANĚ

A TAK SI JEN TAK FOTÍM...

A tak fotím. Teď skoro každý den. Samo se to tak nějak "vyprofilovalo" na produktové a lifestylové focení a fotky na blog. Lidi, svatby ani děti (tedy krom Rikiho) už dávno nefotím, i když jsem si tehdy u těch fotek myslela, že jsou sakra dobré (haha :-). Když se zpětně podívám třeba na to logo, musím se smát... 🙂 

Mám ráda "nehybné věci", všechno si v klidu naaranžovat, nastavit… nejsem na tu akci, neumím zachytit tu atmosféru. To můžete hezky vidět třeba u Dyzajn marketu, kde fotím jen samotné “produkty”. Na tu akci je tam někdo jiný a ty fotky jsou sakra dobré! Ale on zas nemusí ty produktovky, které miluju právě já.

Každý si tu svojí cestu prostě najde 😉


KDYŽ PŘIŠEL FOTOŠKODA FEST

Po 3 letech jsem se díky Nikonu ocitla na druhé straně. Měla jsem mít na ruce lektorskou pásku a mluvit před lidmi. Bála jsem se, ale kecala bych, kdybych vám napsala, že jsem se netěšila... Přednáška a workshop, chtěla jsem to v malém kolektivu. Ale ono je lepší asi rovnou hodit do vody… sál pro 60 lidí a Nikon hlásí vyprodáno.

Týden jsem nespala, a v sobotu ráno jsem se s hrůzou vzbudila, že je to tady. A víte co? Ono to dopadlo dobře. Na přednášce jsem byla nervozní, a taky jsem to na začátku všem řekla. Workshop bylo pro mě lepší, dělala jsem totiž to co dělám denně. A všichni byli skvělí, milí… pomáhali mi.

Velké poděkování patří celému Nikonu, Magdě, která tam se mnou byla a samozřejmě i klůkům z FotoŠkofa festu a “mému” technikovi, který byl naprosto úžasný! A taky mým přátelům a rodině, oni se tady všichni najdou. Za ty zprávy, telefonáty a slova podpory.

Jsem moc ráda, že vás všechny mám!


A CO TEĎ, CO BUDE DÁL?

Já vím, že kolikrát ani nevíte co já vlastně dělám. Je toho více... kromě focení se věnuju influencer marketingu, mám e-shop a pak taky tenhle blog 🙂 Co se týče focení, můžeme se potkat na kurzech, které probíhají každý čtvrtek na Praha 4, v rodinném centru Včelí Úl. A další se už pilně připravují i v dalších městech (Ahoj Ostravo!).

Tímto článkem také zahajuji "seriál" o focení. Budu ráda když mi napíšete, co by vás zajímalo. Nějaké tipy už mám z instagramu - čím fotím, styling, rozdíly mezi pevnými a zoomovacími skly. Ráda bych také připravila rozhovor s odborníkem z Nikonu. Já vám na ně odpovím z praktické strany, on vám na ně odpoví z technické a profesionální stránky 🙂

Spoustu užitečných tipů ohledně focení najdete na Nikon blogu, pokud zvažujete nějaký kurz mrkněte se do Nikon školy.


4 komentáře

  1. Krásný článek... všichni nějak začínáme.. já bych moc ráda fotila. Těším se na další tipy ❤️

    OdpovědětVymazat
  2. Jéé, to je super, že jsi to takhle hezky všechno sepsala :)) paráda.

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovědětVymazat

jsme na instagramu 🖤

© Andrea Tengler. Design by FCD.